czwartek, 1 grudnia 2011

Wybieramy kurtkę na zimę!

Pierwsze co kojarzy mi się z zimą oprócz Bożego Narodzenia to śnieg i mróz. Za oknem coraz szybciej robi się ciemno, dni są coraz krótsze. Mimo to lubię zimę :) Jednak nie bardziej od lata, ale zaraz po nim.

Ważną rzeczą, na którą zimą trzeba zwrócić uwagę jest ubranie. Przede wszystkim musi być ciepłe. Ale chyba prawie każda dziewczyna czy kobieta zwraca też uwagę na wygląd ubrania oraz na jego ułożenie na ciele. Jak wybrać odpowiednią kurtkę na zimę tak, by była praktyczna i stylowa?
Po pierwsze, liczy się wygoda. Nie kupujcie niewygodnej i niepraktycznej kurtki. Będziemy w niej chodzić całą zimę, więc nie warto się przez ten okres męczyć w niewygodnej kurtce i z niecierpliwością wyczekiwać końca zimy, by wreszcie założyć lekką, wiosenną kurteczkę. Sama zmagałam się ubiegłej zimy z ładnym, lecz potwornie niewygodnym płaszczem.
Przy wyborze kurtki nie powinnyśmy też przesadnie kierować się aktualnymi trendami. Na przykład, kupując  kurtkę w kolorze neonowego różu założymy ją tylko w tym sezonie, w którym neonowe kolory będą modne. A jak wiadomo, moda ciągle się zmienia i za rok prawdopodobnie taka kurtka odejdzie w niepamięć. Najlepsze i najpraktyczniejsze są kurtki czarne, brązowe, szare, beżowe lub ewentualnie odcienie delikatnego różu.

Niedawno kupiłam sobie zimową kurtkę w Terranovie, która wygląda tak:


1 komentarz:

  1. ja właśnie w weekend idę szukać jakiejś ciepłej kurtki, też chcę pikowaną:) pozdrawiam i zapraszam w wolnej chwili:)

    OdpowiedzUsuń